Europejskie Dni Dziedzictwa w Zespole "Śląsk"08 Września 2018

Przez dwa wrześniowe weekendy: 8 - 9 oraz 15 - 16 września, w godz. od 12:00 do 18:00, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na bogaty program edukacyjno-artystyczny, realizowany w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wydarzenie jest także częścią obchodów 65-lecia Zespołu „Śląsk” oraz 100-lecia odzyskania niepodległości.

Oferta skierowana jest zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych oraz seniorów. W oparciu o znakomitą kadrę pedagogów i instruktorów artystycznych Zespół „Śląsk” przygotował warsztaty taneczno-ruchowe, ruchu scenicznego oraz wokalne – dostosowane do odbiorcy w każdym wieku.

W programie:
- warsztaty w godz. 12.00-13.00, 14.00-15.00 oraz 16.00-17.00;
- zwiedzanie ekspozycji kostiumów scenicznych i strojów ludowych z możliwością ich przymierzenia;
- zwiedzanie Kaplicy Pałacowej z możliwością wejścia na wieżę i taras widokowy, skąd można podziwiać piękną panoramę Koszęcina;
- projekcja archiwalnych filmów z zarejestrowanymi koncertami Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

W dniach 8-9 września 2018 roku, imprezą towarzyszącą Europejskim Dniom Dziedzictwa
w Zespole „Śląsk” będzie III Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny ,,Silesia”.

Wstęp wolny!

Kontakt:
Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej
tel.: +48 34 310 64 03, fax: +48 34 310 64 16
e-mail: centrum.edukacji@zespolslask.pl

 

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Więcej informacji i kalendarz wydarzeń Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 w całej Polsce dostępny na stronie www.edd.nid.pl Serdecznie zapraszamy!

Powrót