Festiwal zawodów07 Czerwca 2018

Zapraszamy  na „Festiwal  zawodów”, który odbędzie się 7 czerwca 2018 roku, w godzinach od 10.00 do 15.00 w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie.

Festiwal to wspólne przedsięwzięcie Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Jego celem jest promocja szkolnictwa zawodowego – zwiększenie zainteresowania młodzieży kształceniem zawodowym, pogłębianie wiedzy na temat oferty szkół kształcących w zawodzie oraz oferty pracodawców na lokalnym rynku pracy, a także przywrócenie prestiżu szkół kształcących w zawodzie. Prezentowane będą również zawody artystyczne – tancerz i śpiewak.

W ramach Festiwalu odbędzie się finał Konkursu „Śląski przegląd zawodów – 2018”, realizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. W trzech kategoriach: „Robotyka wokół nas”, „Festiwal mody i urody” oraz „Zdrowe żywienie to zdrowe pokolenie” - uczniowie techników i branżowych szkół I stopnia z województwa śląskiego będą promowali wybrane zawody oraz zaprezentują swoją wiedzę i umiejętności.

Poznanie innych zawodów będzie możliwe również dzięki szkołom zaproszonym przez Izbę Rzemieślniczą oraz  Małej i Średniej  Przedsiębiorczości w Katowicach.

Udział w Festiwalu to cenne doświadczenie dla uczniów gimnazjów i uczniów klas szkół podstawowych, którzy będą mieli możliwość obserwowania zmagań konkursowych starszych kolegów i zapoznania się z wymaganiami dla kandydatów wybierających kształcenie w technikach i szkołach branżowych I stopnia.

Powrót