Weekendowe koncerty dla Niepodległej11 Czerwca 2018

W sobotę w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie z programem „Bogurodzica”, a dzień później na Rynku w Jaśle, na ludowo w „A to Polska właśnie” – tak w miniony weekend, kolejnymi koncertami Zespół „Śląsk” uczestniczył w celebrowaniu 100-lecia Odzyskania Niepodległości. A towarzyszyły nam tłumy!

Jak donosiły lokalne media, 9 czerwca Bazylika w Krzeszowie przeżyła prawdziwe oblężenie melomanów, którzy przybyli na koncert chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk”. Koncert odbył się w ramach cyklu Muzyczny Krzeszów Europejska Perła Baroku, był także dedykowany obchodom 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W koncercie wzięło udział blisko pół tysiąca osób, które z zachwytem wsłuchiwały się w muzyczny kunszt wykonawców. Zespół „Śląsk” przygotował dla krzeszowskiej publiczności utwory religijne oraz ludowe, od "Bogurodzicy" przez popularne pieśni maryjne jak „Czarna Madonna”, „Ave Maria”, „Matko Piekarska”, pieśni sakralne: „Panic Angelicus”, „Za rękę weź mnie Panie”, ukochaną przez Jana Pawła II „Barkę”, aż po repertuar ludowy - znany i lubiany od 65. lat istnienia Zespołu. Wspólne śpiewanie z publicznością najpopularniejszych przebojów „Śląska” dopełniło atmosfery muzycznego święta, jakie bez wątpienia panowało w sobotni wieczór w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Dzień później, w upalny wieczór, na chór, balet i orkiestrę Zespołu „Śląsk” oczekiwała publiczność zgormadzona na jasielskim Rynku. Koncert "A to Polska właśnie", którego organizatorami byli Burmistrz Miasta Jasła i Jasielski Dom Kultury, odbył się z okazji miejskich obchodów 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Świętujmy razem wolność Polski!” - zachęcali organizatorzy promując koncert Zespołu „Śląsk”, co wraz ze wspaniałą jasielską publicznością udało się znakomicie!

Dziękujemy za piękny, koncertowy weekend dla Niepodległej! (AK)

Powrót
Lipiec 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi