Weekendowe koncerty dla Niepodległej11 Czerwca 2018

W sobotę w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie z programem „Bogurodzica”, a dzień później na Rynku w Jaśle, na ludowo w „A to Polska właśnie” – tak w miniony weekend, kolejnymi koncertami Zespół „Śląsk” uczestniczył w celebrowaniu 100-lecia Odzyskania Niepodległości. A towarzyszyły nam tłumy!

Jak donosiły lokalne media, 9 czerwca Bazylika w Krzeszowie przeżyła prawdziwe oblężenie melomanów, którzy przybyli na koncert chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk”. Koncert odbył się w ramach cyklu Muzyczny Krzeszów Europejska Perła Baroku, był także dedykowany obchodom 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W koncercie wzięło udział blisko pół tysiąca osób, które z zachwytem wsłuchiwały się w muzyczny kunszt wykonawców. Zespół „Śląsk” przygotował dla krzeszowskiej publiczności utwory religijne oraz ludowe, od "Bogurodzicy" przez popularne pieśni maryjne jak „Czarna Madonna”, „Ave Maria”, „Matko Piekarska”, pieśni sakralne: „Panic Angelicus”, „Za rękę weź mnie Panie”, ukochaną przez Jana Pawła II „Barkę”, aż po repertuar ludowy - znany i lubiany od 65. lat istnienia Zespołu. Wspólne śpiewanie z publicznością najpopularniejszych przebojów „Śląska” dopełniło atmosfery muzycznego święta, jakie bez wątpienia panowało w sobotni wieczór w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Dzień później, w upalny wieczór, na chór, balet i orkiestrę Zespołu „Śląsk” oczekiwała publiczność zgormadzona na jasielskim Rynku. Koncert "A to Polska właśnie", którego organizatorami byli Burmistrz Miasta Jasła i Jasielski Dom Kultury, odbył się z okazji miejskich obchodów 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Świętujmy razem wolność Polski!” - zachęcali organizatorzy promując koncert Zespołu „Śląsk”, co wraz ze wspaniałą jasielską publicznością udało się znakomicie!

Dziękujemy za piękny, koncertowy weekend dla Niepodległej! (AK)

Powrót